Повернутися назад Комплексні рішення в енергетиці Е.NEXT

Комплексні рішення в енергетиці Е.NEXT

Одне зі стандартних рішень при виникненні завдання забезпечення резервного електроживлення будь-якого об'єкта - це установка дизельної електростанції.

Що робити в разі, якщо на об'єкті установка дизельної електростанції неможлива? Відсутній майданчик, немає місця для установки і т.д.

Існує рішення — це установка інверторної системи резервного електроживлення. У цій системі два основних компоненти. Перший це інвертор, другий це комплект акумуляторних батарей. Інвертор або іншими словами перетворювач, забезпечує споживачів електроживленням, яке виробляється за рахунок енергії акумуляторних батарей (АКБ).

До складу інвертора входить комутатор режимів роботи від Мережі або від АКБ. При цьому перемикання на роботу від АКБ відбувається при зникненні основного електропостачання. Крім того такий пристрій може містити вбудований зарядний пристрій яке стежить за станом батарей і забезпечує заряд АКБ при наявності зовнішнього електропостачання.

Можливе застосування систем резервного електроживлення для споживачів:

 • Системи охорони і відеоспостереження різних об'єктів;
 • Системи автоматики опалення різних об'єктів, включаючи циркуляційні насоси;
 • Вузлові точки провайдерів домашніх мереж: інтернет і кабельного телебачення;
 • Пересувні мобільні лабораторії, комплекси різного призначення, що вимагають наявність бортової мережі 220 Вольт для електроживлення обладнання;
 • Різні споживачі, які потребують резервне електроживлення в разі довготривалих збоїв основної мережі електропостачання.

Інверторні системи автономні і працюють в автоматичному режимі. Інтервали між періодичними обслуговуванням можуть бути досить тривалими з мінімально можливими витратами.

Переваги установки інверторної системи 1-16кВт в приміщенні в порівнянні з Дизельною Електростанцією (ДЕС) тієї ж потужності 1-16кВт з системою автоматики і підігріву двигуна:

 • менша вартість устаткування, відсутність необхідності робіт з організації припливно-витяжної вентиляції і системи відводу вихлопних газів;
 • відсутність витрат на шумоізоляцію, (рівень шуму вентиляторів інвертора, щита IP54);
 • відсутність необхідності в перемикачі вводів-АВР (вартість опції автоматичного запуску і перемикання на генератор від 200 до кількох тисяч у.о.). Інверторна система містить перемикач, що виконує функцію АВР автоматично;
 • немає необхідності періодичних тестових запусків;
 • відсутнє періодичне обслуговування інверторної системи (заміна масла, фільтрів, долив палива);
 • періодичне обслуговування інверторної системи дешевше;
 • власне електроспоживання інверторної системи можна порівняти з електроспоживанням системи підігріву генератора;
 • менша використовувана площа в приміщенні для інверторної системи;
 • вкладення коштів в акумуляторну батарею можна порівняти з витратами на обслуговування генератора: заміна охолоджуючої рідини, масла, дизельне паливо;
 • інверторна система дозволяє використовувати додаткові джерела енергії: вітрогенератор і \ або фотоелектричні модулі.

Як це працює?


Схема системи резервного електроживлення

Компонування щита резервного електроживлення IP54
Інвертор, додаткове комутаційне обладнання, автомат захисту, запобіжники в навісній шафі IP54, вентиляція з фільтрами.


Характеристики:

 • Інвертор, вихідна напруга: синусоїдальна;
 • Вбудований контролер сонячного заряду МРРТ;
 • Конфігурується діапазон вхідної напруги для побутових приладів і персональних комп'ютерів за допомогою налаштування РК-дисплею або за допомогою програмного забезпечення;
 • Конфігуруючий струм зарядки акумуляторної батареї Програмним Забезпеченням (П3) і за допомогою Налаштування функціональними кнопками з відображенням на РК-дисплеї;
 • Конфігуруючий пріоритет зарядного пристрою змінного струму / сонячного зарядного пристрою за допомогою Налаштування П3 і РК-дисплею;
 • Робота з вхідним джерелом змінної напруги (від мережі або від автономного генератора);
 • Автоматичний перезапуск під час відновлення вхідної напруги;
 • Захист від перевантаження / перевищення температури / короткого замикання;
 • Інтелектуальний режим роботи зарядного пристрою для акумуляторних батарей для оптимальної роботи акумуляторних батарей;
 • Функція холодного пуску - включення і подача електроживлення в навантаження при відсутності зовнішніх джерел електропостачання.

Подібне виконання актуальне для застосування в технічних приміщеннях.
Наприклад, для вузлових точок провайдерів домашніх мереж: інтернет і кабельного телебачення. Ступінь захисту IP54 дозволяє обмежити вплив запиленості та підвищених температур в технологічних приміщеннях на інвертор. При такому виконанні можна досягти значного збільшення експлуатаційного ресурсу і надійності системи.

Зовнішній вигляд системи резервного електроживлення 1000Вт 48V DC / 220V AC з комплектом акумуляторних батарей 100Аh.

Інвертор - один з основних елементів системи.

Багатофункціональний інвертор / зарядний пристрій, що поєднують в собі функції інвертора, сонячного зарядного пристрою контролера заряду МРРТ * і зарядного пристрою для акумуляторних батарей. Компактне джерело резервного електроживлення. Універсальний РК-дисплей дозволяє користувачеві конфігурувати за допомогою легкодоступних кнопок: зарядний струм акумуляторної батареї, пріоритет зарядного пристрою змінного струму / сонячного зарядного пристрою, допустиму вхідну напругу для різних типів навантажень.

* МРРТ - режим, що дозволяє контролеру заряду відбирати максимально можливий струм від джерела енергії (сонячних панелей (ФЕП)) при різних рівнях освітлення панелей.

На малюнку нижче показана основна область застосування інвертора / зарядного пристрою. Вона також включає наступні опціональні пристрої, для роботи системи:

 • Мережа зовнішнього електропостачання або Генератор (опція)
 • Фотоелектричні модулі (опція)
Даний інвертор може подавати електроживлення на всі види навантажень.

Оцінка бюджету інсталяції

Для споживачів з постійним навантаженням 4-5 кВт вартість комплекту обладнання з кабельними з'єднаннями, установкою автоматів, монтажем обладнання в середньому буде становити від 700 у.о. за 1 кВт, і за 1 годину автономної роботи. Це залежить від класу і функціоналу використовуваного інвертора. При цьому загальний час автономної роботи буде вимірюватися в декількох годинах (2-6-8-10-24-36 годин). Це приблизно в два рази дешевше, ніж використовувати Джерело безперебійного живлення (ДБЖ) для забезпечення 8 годин автономної роботи при потужності 6-8кВт. Безумовно, виконання IP54, складність монтажу, вживані матеріали можуть вплинути на остаточну вартість системи. Але даний підхід цілком адекватно дозволяє оцінити бюджет для реалізації такого завдання. Одна з особливостей цих інверторів - робота з використанням Фото електричних панелей (ФЕП).

При використанні ФЕП можна досягти компенсації заряду АКБ від сонячної енергії, а при заряджених АКБ використовувати енергію ФЕП для роботи споживачів.

Вхідне в комплект програмне забезпечення дозволяє здійснити різні Налаштування і пріоритети роботи: мережа, використання ФЕП, Налаштування під параметри використовуваних АКБ, струм заряду і багато іншого. Програмне забезпечення дає можливість зберігати статистику роботи системи резервного електроживлення. Більш детальну інформацію про роботу системи можна отримати в інструкції користувача. Про це докладніше в наступних оглядових статтях.

Для консультації з різних питань: час автономної роботи від АКБ, вартість основного обладнання, або системи в зборі, вартості монтажу систем резервного електроживлення можна зв'язатися з фахівцями нашої компанії.